4 Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023 R. – Ogłoszenia.

with Brak komentarzy
  1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą LAETARE czyli niedzielą RADOŚCI. W historii nazywana była także „Niedzielą Róż”, „Niedzielą Matczyną” albo „Niedzielą Wytchnienia”. Stąd też różowy kolor szat liturgicznych.
  2. Po sumie Gorzkie Żale. W piątek o godz. 1700 Droga Krzyżowa.
  3. Dziś 3 niedziela miesiąca. DRP oczekuje na ofiary.
  4. W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, przeniesiona ze względu na niedzielę Wielkiego Postu. Odpust w Siedliskach.
  5. W sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP. Zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego.
  6. Od przyszłej niedzieli do wtorku przeżywać będziemy Rekolekcje Parafialne. Natomiast od poniedziałku do środy Rekolekcje Szkolne. Rodziców, dziadków i rodzeństwo proszę o pomoc w dotarciu zwłaszcza młodszych dzieci na rekolekcje. Szczegóły znajdują się na plakatach. Zaplanujmy czas, aby wziąć udział w rekolekcjach.
  7. 2 kwietnia (Niedziela Palmowa) Wydział Duszpasterski organizuje modlitewny marsz ze Św. Janem Pawłem II. Marsz rozpocznie się o godz. 1800 przy kościele Akademickim Św. Jadwigi. Zachęcam do Udziału.
  8. Można jeszcze nabyć baranki i paschłki na stół wielkanocny.
  9. Dziękuję bardzo państwu Agacie i Krzysztofowi Tereszkiewicz za ufundowanie różowego ornatu, a także anonimowemu darczyńcy za drugi ornat. Bóg zapłać!
  10. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu rodzinom pań: Agnieszki Wiater i Joanny Gancarz. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny pań: Aleksandry Kotarba i Karoliny Kotarba.