4 Niedziela Wielkanocny – 30.04.2023 r. – Ogłoszenia.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe. Zachęcam do uczestnictwa i modlitwy przy kapliczkach. Zadbajmy także o wygląd kapliczek i krzyży.

We wtorek – wsp. Św. Atanazego. a także Dzień Flagi. Wywieśmy flagi narodowe przy naszych domach.

W środę – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. Jak w niedzielę.

W czwartek – wsp. Św. Floriana oraz 1 czwartek miesiąca. Polecajmy naszych strażaków wstawiennictwu ich Patrona.

W piątek – 1 piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 1730.

W sobotę Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz 1 sobota miesiąca.

W niedzielę – 1 niedziela miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

1. 10 września w Markowej odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów. Aby wziąć udział w tej uroczystości potrzebna będzie karta wstępu i karta parkingowa (jeśli ktoś pojedzie własnym pojazdem). Proszę zapisywać się w zakrystii do 10 maja, aby można było zamówić odpowiednią liczbę kart. Organizatorzy zachęcają do przyjazdu na uroczystość autokarami. W zależności od zapisów zorganizujemy autokar lub dołączymy się do innej parafii. Markowa nie jest daleko dlatego tym bardziej zachęcam do udziału.
  2. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na Kierunku „Nauki o rodzinie”. Szczegóły na plakacie.
  3. W Rzeszowie działa Uniwersytecka Poradnia Prawna, która udziela bezpłatnych porad prawnych we wszystkich sprawach, które nie wymagają profesjonalnego pełnomocnika. Szczegóły na plakacie.
  4. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom: Doroty Borowiec, Marii Tryczyńskiej i Justyny Pindyk. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny pań: Moniki Skotnickiej, Małgorzaty Łuszczki i Jadwigi Mazurek.