NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03.2024 R. – OGŁOSZENIA.

with Brak komentarzy
 1. Na sumie poświęcenie palm. Gromadzimy się przed kościołem. Gorzkie Żale po sumie.
 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas upamiętnienia Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum są Trzy Wielkie Dni Męki, Śmierci i zmartwychwstania: W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobota, czyli Święte Triduum Paschalne. Tak zaplanujmy czas, aby nikogo nie zabrakło na modlitwie i liturgii.
 3. We wtorek proszę starszych ministrantów i scholę o pomoc w przygotowaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 4. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy św.
 5. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu rodzinom pań: Grażyny Borowiec, Barbary Rożkiewicz i Justyny Stachów. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny pań: Teresy Pawelak, Krystyny Kotula i Jadwigi Czarnik.
 6. Dziękuję bardzo za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu: róży p. Ireny Para. Bóg zapłać!
 7. Dziękuję bardzo p. katechetce Izabeli Liskowicz i dzieciom, które włączyły się w przygotowanie palmy, a także Zespołowi Kielnarowianie za wykonaną palmę i uczestnictwo w liturgii. Bóg zapłać!
 8. Parafialne koło Caritas tradycyjnie w Wielki Czwartek  będzie rozprowadzać chlebki oraz babeczki wielkanocne. Dobrowolną ofiarą będzie można wesprzeć działalność Caritas na rzecz ubogich i potrzebujących naszej parafii oraz misji. Już dziś dziękujemy za każdą cegiełkę dołożoną na te dzieła.
 9. Przypominam, że dziś nasi strażacy organizują przedświąteczną zbiórkę dla polskich rodzin mieszkających na Białorusi. Zbiórka odbędzie się dziś przy kościele do godz. 1200 oraz 25 i 26 marca w remizie OSP w Kielnarowej od godz. 1800 – 2000.
 10. Przypominam także, że dziś w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Tyczynie w godzinach od 800– 1700 można się zarejestrować się w bazie Dawców Szpiku Kostnego i pomóc choremu na białaczkę 4-lteniemu Gabrysiowi.
 11. Święte Triduum Paschalne, to najważniejsze dni całego roku liturgicznego. Dołóżmy starań by te najważniejsze dni w całym roku uczestniczyć w liturgii.
 12. Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, później przeniesienie Najśw. Sakr. do ciemnicy. Adoracja do 2100.
 13. Wielki PiątekAdoracja od godz. 900 – 2230.

W tym dniu kościół nie sprawuje Mszy św. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych. Liturgię rozpoczniemy o godz. 1800 – Drogą Krzyżową. Później Liturgia Słowa, adoracja Krzyża, komunia św. i przeniesienie Najśw. Sakr. do grobu. Po zakończonej liturgii odśpiewamy I część Gorzkich Żali. II i III część odśpiewamy o godz. 2130.

 1. Wielka Sobotaadoracja od godz. 900 – 2000.

Post nie obowiązuje, choć tradycyjnie zachęcam do zachowania postu do wigilii wielkanocnej.

Poświęcenie pokarmów o godz. 900 , 1000 i 1100.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 1800. Gromadzimy się na zewnątrz kościoła – przynieśmy ze sobą świece i naczynia z woda, którą poświęcimy podczas liturgii.

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o 600, suma o 1030.