IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22.03.2020 r. – Ogłoszenia

1. W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniem zgromadzeń do 50 osób zachęcam do skorzystania z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa Ordynariusza od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i pozostanie w domach. Zachęcam do przeżywania Mszy św., Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej poprzez środki masowego przekazu: Radio, Telewizję i Internet. Przestrzegajmy zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Proszę wszystkich o odpowiedzialność, zwłaszcza powracających z za granicy o dostosowanie się do wymagań, a wszystkich o przestrzeganie zasady: „pozostań w domu”, zwłaszcza dzieci, młodzież, osoby chore i starsze. Pamiętamy także o higienie.
2. Przypominam że:
– w kościele starajmy się zachować odległość ok. 1,5m.,
– znak pokoju przekazujemy przez skłon głową,
– komunię św. przyjmujemy na rękę spożywając ją przed kapłanem
3. Czas, który przeżywamy wzywa nas do wielkiej modlitwy o oddalenie epidemii, dlatego po każdej Mszy św. w postawie klęczącej śpiewamy suplikacje „Święty Boże”. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej w tej intencji w domach, wieczorem o godz. 20.30.
4. W tym tygodniu:
– w środę – Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panna. Dzień Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam do podjęcia Duchowej Adopcji.
– w piątek Droga Krzyżowa. Zachęcam również do przeżywania Drogi Krzyżowej przez środki masowego przekazu.
5. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do Bożego grobu rodzinom pań: Elżbiety Grzebyk i Małgorzaty Hałoń. W tym tygodniu proszę rodziny pań: Doroty Ciura i Jadwigi Welc.
6. Msze św. wieczorem godz. 17.00.
7. Módlmy się o powstrzymanie epidemii, polecajmy wszystkich pracujących w Służbie Zdrowia i innych służbach oraz wszystkich troszczących się o chorych i cierpiących.