NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.04.2020 r. Ogłoszenia

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.04.2020 r. Ogłoszenia

„Wesoły nam dzień dziś nastał” śpiewamy w wielkanocnej pieśni. Choć w tym roku ta radość zmącona jest różnymi ograniczeniami związanymi z trwającą epidemią to trzeba nam trwać w radości z tego, że Chrystus pokonał zło, zwyciężył szatana i śmierć, że dał nam nadzieją na nasze zmartwychwstanie. W tym radosnym, mimo wszystko, czasie składam wszystkim parafianom najserdeczniejsze życzenia. Niech ten czas Świąt Wielkanocnych przyniesie radość oraz wzajemną dobroć i życzliwość. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie napełni Was pokojem i wiarą. Niech da silę w pokonywaniu trudności, obdarza zdrowiem i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Wszystkim na radosne przeżywanie świąt Wielkiej Nocy. Szczęść Boże!

1. Przeżywamy nadal czas epidemii i obowiązuje nas zasada „pozostań w domu”. Nadal liczba uczestników liturgii ograniczona jest do 5 osób. Dajmy więc możliwość tym, którzy zamówili Msze św.. Korzystajmy z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa Ordynariusza od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i korzystajmy z transmisji przez środki masowego przekazu.
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w niedzielę o 800 i 1030.
  3. W piątek ze względu na Oktawę Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszła niedzielę Niedziela Bożego Miłosierdzia. Wypraszajmy Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata i prośmy o oddalenie epidemii.
  5. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom pań : Izabeli Płonka i Doroty Barańskiej. W tym tygodniu proszę rodziny pań: Emilii Szymkowicz i Justyny Szymkowicz.
  6. Dziękuję bardzo róży p. Ireny Para za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać!
  7. Módlmy się do Zmartwychwstałego Jezusa o łaskę powstrzymania epidemii, za wszystkich o chorych oraz za Służbę Zdrowia i inne służby.

Msze święte 13.04. – 19.04.2020 r.

WIELKANOCNY

+Lucyna Żakowska

+Jan i Helena Borowiec, Julian Kosierocki, +Grażyna

1800 +Bronisław Majchrowski z int. swatów Skoczylas

+Kazimiera Mackiewicz z int. wnuka Piotra

Środa 1800 +Józef Kaplita z int. córki Anny z mężem

+Tomasz Kufa z int. Magdaleny i Ryszarda Tryjanowskich z rodziną

1800 +Kazimiera Płodzień z int. Anny Dziura z rodziną

+Leon Kuśnierz i Jan Materna w rocz. śm.

1800 +Stanisław Kotula z int. przyjaciółek

+Monika Klimasz z int. córki z Rzeszowa z rodziną