Niedziela Palmowa – 05.04.2020 r.

1.Dziś Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Będzie on inny, bo przeżywany przez korzystanie z transmisji radiowych, telewizyjnych lub przez Internet. Nie będzie poświęcenia palm.
2.Przeżywamy nadal czas epidemii i doświadczamy ograniczeń do 5 osób związanych uczestnictwem we Mszy św. i nabożeństwach. Obowiązuje nas także zasada „pozostań w domu”. Korzystajmy więc z dyspensy udzielonej przez ks. Biskupa Ordynariusza od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. pozostańmy w domach.
3.Zachęcam do przeżywania Mszy św., i czasu Triduum Paschalnego poprzez środki masowego przekazu.
4.W tym roku nie będzie tradycyjnej Ciemnicy, Grobu Pańskiego i Straży Grobowej.
5.Liturgia Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty o godz. 18.00, ale bez udziału wiernych, tylko rodziny zamawiające Msze św. (do 5 osób).
6.W Wielki Piątek i Wielką sobotę od godz. 9.00 – 17.00 kościół będzie otwarty i można adorować Najświętszy Sakrament w tabernakulum, ale pamiętajmy o ograniczeniu do 5 osób.
7.W Wielką sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Zachęcam jednak, aby głowa rodziny tata lub mama, którzy są kapłanami domowego Kościoła odmówili modlitwę i pobłogosławili śniadanie wielkanocne. W Wielką Sobotę do adoracji krzyża można podchodzić, ale adorujemy Krzyż przez skłon lub uklęknięcie – nie dotykamy krzyża i nie całujemy.
8.W Wielką sobotę liturgia wewnątrz kościoła. Nie będzie poświęcenia ognia ani wody.
9.Po liturgii wieczornej: Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty nie będzie adoracji.
10.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Telewizja Rzeszów będzie transmitować Rezurekcję z kościoła OO Bernardynów o godz. 6.00.
11.W parafii Msze św. o godz. 8.00 i 10.30.
12.Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom p. Janusza Wróbel i Eweliny Flak. W tym tygodniu proszę rodziny pań: Izabeli Płonka i Doroty Barańskiej.
13.Dziękuję bardzo róży męskiej za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać!
14.Proszę o dalszą modlitwę się o powstrzymanie epidemii, za Służbę Zdrowia i inne służby oraz za wszystkich chorych.
15.W związku z trwającą epidemią i zaleceniami pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy św. pozostawmy rodzinom związanym z Mszą św.