I Niedziela Adwentu – 29.11.2019 R. – OGŁOSZENIA

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy ”. Choć przeżywamy czas epidemii wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Zachęcam do skorzystania z rekolekcji, Mszy św. i innych audycji w radiu lub w telewizji.
– w poniedziałek – Święto Św. Andrzeja Apostoła
– w środę – I środa miesiąca – nabożeństwo do św. Józefa
– w czwartek I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne – wsp. św. Franciszka Ksawerego
– w piątek – I piątek miesiąca – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Wsp. św. Barbary, patronki górników i hutników oraz bezrobotnych Spowiedź od godz. 1600
– w sobotę – I sobota miesiąca – nabożeństwo do Matki Bożej i rozpoczęcie Triduum przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia MNP
– w niedzielę – wsp. św. Mikołaja oraz 21. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel.
3. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła rodzinom pań: Katarzyny Tereszkiewicz i Anny Stanowskiej. W tym tygodniu proszę rodziny: Krystyny Stanowskiej i Barbary Skiba. Dziękuję bardzo p. Ewelinie z kwiaciarni za dekorację adwentową.
4. Od dziś można nabywać opłatki na wigilijny stół. Składane ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Składając ofiary za świece Caritas wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
5. Msze św. roratnie wieczorem o godz. 17.00.