18 Niedziela Zwykła –  01.08.2021 r. – Ogłoszenia

1. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu..
  2. 4 sierpnia o godz. 6.30 Mszą Świętą na placu Farnym w Rzeszowie rozpocznie się 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Zarówno Msze Święte, jak i nabożeństwa oraz studio pielgrzymkowe będą transmitowane przez Radio VIA. Okazją do duchowego pielgrzymowania będzie udział w nabożeństwach różańcowych w Kościele Świętego Krzyża – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rzeszowie o godz. 20:30.
  3. Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. w dniach od 5 do 8 sierpnia br. Centralna uroczystość w niedzielę, 8 sierpnia, o godz. 11 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Wątroby. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.
  4. W tym tygodniu I środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w środę – nabożeństwo do św. Józefa,

– w czwartek – nabożeństwo do Krwi Pańskiej z modlitwą o nowe powołania,

– w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 1730,

– w sobotę – nabożeństwo do Matki Bożej.

1. Trwają już żniwa więc zbliża się też czas podziękowania za tegoroczne plony. Choć nie wiadomo jeszcze jaka będzie sytuacja epidemiczna o przygotowanie dziękczynienia proszę Zespół Kielnarowianie, który zaoferował swoją pomoc oraz Rejon Debrza i Obszary od p. Tryczyńskich.
  2. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła, kwiaty rodzinom państwa młodych. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny państwa młodych.