8 Niedziela Zwykła – 27 .02.2022 R.

1. Za chwilę odśpiewamy suplikacje modląc się o pokój w naszej ojczyźnie a szczególnie na Ukrainie.
  2. Dziś i w Środę Popielcową zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
  3. W dniach od 28.02 – 06.03.2021 r przeżywamy 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i całej Ojczyźnie. Zachęcam do dobrowolnej abstynencji na czas Wielkiego Postu i składanie deklaracji trzeźwościowych.
  4. W środę – Środa Popielcowa. Obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 900 i 1700. Papież Franciszek i przewodniczący Episkopatu Polski zachęcają, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.
  5. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1700, Gorzkich żali w niedzielę po sumie. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. W tym tygodniu 1 czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 1630.
  8. W przyszłą niedzielę 1 niedziela miesiąca. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła, zakupione środki czystości i złożoną ofiarę rodzinom pań: Magdaleny Łach, Zuzanny Propola i Michaliny Starzak. W tym tygodniu do sprzątania proszę rodziny pań: Beaty Paluch – Czajkowskiej i Moniki Pieniążek.
  10. W związku z trwającą wojną na Ukrainie i przybywającymi uchodźcami Zespół Caritas organizuje zbiórkę potrzebnych rzeczy. Prosimy o składanie w przedsionku kościoła lub koło stolika środki czystości, środki higieniczne, bielizna termiczna, przybory kuchenne, środki do dezynfekcji, zestawy opatrunkowe, żywność, tzw. suchy prowiant, materace, koce, karimaty woda butelkowa, środki opatrunkowe, plecaki, obuwie taktyczne, agregaty prądotwórcze, maskotki i wiele innych. Dokładną listę można znaleźć na stronie Miasta Rzeszów lub Rzeszowskiego Domu Kultury. Dary można przynosić przed Mszą św. lub bezpośrednio po niej do czwartku włącznie.