Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022 R. – OGŁOSZENIA

with Brak komentarzy
  1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to ostatnia niedziela w roku liturgicznym i Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Światowy Dzień Młodzieży w katedrze rzeszowskiej.
  2. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek wsp. Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.

– we wtorek wsp. Św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej

– w czwartek wsp. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy

– w przeszła niedzielę 1 Niedziela Adwentu i początek nowego roku liturgicznego. Przed Mszą Św. o godz. 800 Godzinki do Najśw. Maryi Panny.

  1. Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej ataków na osobę św. Jana Pawła II Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski wyraziła swoje stanowisko w specjalnym dokumencie. Natomiast Przewodniczący KEP przesłał komunikat w tej sprawie.