7 Niedziela Zwykła – 19.02.2023 R. – Ogłoszenia.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam wszystkich do codziennej troski o trzeźwość w swoich rodzinach, a także do okresowych lub stałych przyrzeczeń abstynenckich, choćby na czas Wielkiego postu.
  2. Dziś 3 niedziela miesiąca. DRP oczekuje na ofiary.
  3. W środę – Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40-sto dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do świąt Wielkiej Nocy. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 900 i 1700.
  4. W środę obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1700, po niej Msza św.

– Gorzkie Żale w niedzielę po sumie. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

1. Od środy do I niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  2. W pierwszy piątek Wielkiego Postu (24 lutego br.) Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa. Początek o godz. 18 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów.
  3. W piątek po Mszy św. spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  4. W związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki kieruje apel, aby piątek, 24 lutego br. dniem modlitwy o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy.
  5. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę rodzinom pań: Agaty Kusz,Bożeny Kopiec i Eweliny Szczęch. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny pań: Moniki Więcek i Urszuli Więcek.
  6. Przypominam, że w przyszłą niedzielę 26 lutego przy naszym kościele w godzinach od 9 – 1200 odbędzie się kiermasz słodkości dla mieszkanki Kielnarowej – Sabiny Szeligi. Zachęcam do udziału i ofiarności!
  7. W kościele w Tyczynie od 1 niedzieli Wielkiego Postu rozpoczną się Katechezy Przedmałżeńskie. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 1600 . Zaproszone są wszystkie osoby powyżej 17 roku życia. Zachęcam ze skorzystania, ponieważ dokument ukończenia katechez konieczny jest przy zawieraniu sakramentu małżeństwa.
  8. Na stoliku wyłożone są 2 darmowy numery czasopisma Dobre Nowiny oraz deklaracje trzeźwościowe na Wielki Post.