IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024 – Ogłoszenia

with Brak komentarzy
 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą LAETARE czyli niedzielą RADOŚCI. W historii nazywana była także „Niedzielą Róż”, „Niedzielą Matczyną” albo „Niedzielą Wytchnienia”. Stąd też różowy kolor szat liturgicznych.
 2. Od poniedziałku do środy Rekolekcje Szkolne. Rozpoczęcie codziennie o godz. 900. Rodziców, dziadków lub opiekunów proszę o pomoc w dotarciu dzieci do kościoła i powrocie do domu.
 3. W przyszłą niedzielę w Domu Ludowym o godz. 1145 Spektakl przedstawiający życie służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. Wstęp wolny. Warto skorzystać. Zachęcam.
 4. W piątek o godz. 1700 Droga Krzyżowa, którą przygotowują i będą prowadzić dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej.
 5. Od soboty 16.03. Triduum przed Uroczystością Św. Józefa.
 6. Także od soboty Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 7. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu rodzinom pań: Katarzyny Bil, Agnieszki Tendelskiej i Renaty Rząsa. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu proszę rodziny pań: Beaty Czaja, Małgorzaty Tereszkiewicz i Renaty Gazdowicz.
 8. Dziękuję za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu: róży p. Ireny Sycz i p. Krystyny Borowiec. Bóg zapłać
 9. W przyszłą niedzielę – 3 miesiąca DRP będzie oczekiwać na ofiary.
 10. Przypominam, że Dom Ludowy w Kielnarowej zaprasza dziś 10.03.2024r. o godz. 1700 na Dzień Kobiet.
 11. Przypominam o dzisiejszym spotkaniu kandydatki na burmistrza p. Zofii Międlar-Mruk o godz. 12-tej w Domu Ludowym w Kielnarowej.
 12. W przyszłą niedzielę w Świetlicy Remizy Strażackiej o godz. 1400 spotkanie kandydata na burmistrza p. Damiana Fudali.
 13. Komisariat Policji w Tyczynie prowadzi postępowania, gdzie pokrzywdzonymi są osoby w starszym wieku. Sprawcy wykorzystując łatwowierność wyłudzają znaczne sumy pieniędzy. Dlatego Policja prosi o ostrożność, czujność i ograniczone zaufanie do osób kontaktujących się telefonicznie. Prawdziwi Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach, nie wypytują o dane personalne, ani o posiadane oszczędności. Policjanci i inne służby nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. W przypadku wątpliwości należy przerwać rozmowę i skontaktować się z kimś z rodziny lub jednostką Policji.